03 липня 2018 р. в читальному залі Наукової бібліотеки Інституту археології відбулася презентація нової книжки С. Б. Буйських «Ольвийский дневник».


У 2017 році світ побачила наукова монографія «Культ оленя у стародавніх мисливців Європи та Північної Азії» авторства наукового співробітника відділу археології кам’яного віку Інституту археології НАН України кандидата історичних наук Наталії Михайлової.


У травні 2018 року в міжнародному міждисциплінарному рецензованому науковому журналі «PLOS One» вийшла друком стаття, що містить результати дослідження часу й обставин виникнення так званої символічно обумовленої поведінки у Східній Європі.


Нещодавно редакцією В. М. Степанчука та С. В. Васильєва (Київ, Видавництво «Слово», 2018) було видано колективну монографію «Пізні неандертальці Криму. Заскельна VI (Колосовська). Шари ІІІ і ІІІа».


Колода, В. В., Горбаненко, С. А. 2018. Сільське господарство населення Хозарського каганату в лісостеповій зоні. Київ: Академперіодика.


Напередодні новорічних свят побачив світ новий збірник наукових праць зі слов’янської проблематики.


До уваги фахівців і шанувальників археології та давньої історії України!

Найближчим часом Інститут археології НАН України видає в серії «Археологія і давня історія України» черговий збірник наукових праць: вип. 3 (24) «Матеріали та дослідження Археологічного музею І А НАН України», що є другим випуском праць відділу «Археологічний музей».


23 вересня у відділі «Археологічний музей» Інституту археології НАН України відбулася презентація книги «Археологічний музей Всеукраїнської академії наук: дослідження і матеріали».


6 вересня в Археологічному музеї Інституту археології НАН України відбулася презентація монографії «Хотівське городище».


З початком навчального року))) в Науковій бібліотеці Інституту археології підготували виставку нових надходжень.


Не зважаючи на те, що тема Криму не сходить з головних шпальт української преси, маємо зауважити, що українці сприймають свій півострів здебільшого як курортну зону. Але ж насамперед Крим - це унікальний туристичний об"єкт і одна велика пам'ятка археології, історії і культури, об'єкт культурної спадщини, що належить всьому людству.


З 21 липня 2017 р. у читальній залі Наукової бібліотеки почала діяти виставка нових надходжень.


Шановні колеги, вийшла друком довгоочікувана монографія С.І. Круц! Це фундаментальне дослідження розкриває секрети походження і антропологічного складу скіфів на теренах України.


З 12 червня 2017 р. у Науковій бібліотеці Інституту археології почала діяти виставка нових надходжень.


До уваги фахівців і шанувальників археології та давньої історії України!
Найближчим часом Інститут археології НАН України видає в серії «Археологія і давня історія України» черговий збірник наукових праць: вип. 2 (23), великий за обсягом і, безумовно, важливий і цікавий за змістом — «Старожитності раннього залізного віку».


27 квітня 2017 р. у Науковій бібліотеці Інституту археології розпочалася виставка нових надходжень.

Польовий комітет Інституту археології НАН України розпочинає прийом наукових робіт до збірника «Археологічна географія» з серії «Археологія та давня історія України».


Вийшла друком монографія співробітника відділу археології ранніх слов'ян та регіональних польових досліджень А. В. Скиби  Поясні набори слов’ян: геральдичний стиль / Інститут археології НАН України. К., 2016. 236 с.


Нові дані про психологічну подібність неандертальців і сучасної людини: результати аналізу променевої кістки ворона з нарізками з мустьєрської стоянки Заскельна VI (Колосовська) в Криму.