17 жовтня 2018 р. в посольстві Федеративної Республіки Німеччини відбулася презентація українсько-німецького дослідницького проекту, присвяченого всебічному вивченню передмістя Ольвії Понтійської
за участі Інституту археології НАН України (керівник – д.і.н. А.В. Буйських) та університету імені Гете, Франкфурт-на-Майні (керівник – проф. Й. Форнас’є). Виконання проекту фінансується Німецьким Дослідницьким Товариством (DFG).
Й. Форнас’є в доповіді «Вікно в минуле» ознайомив присутніх з основними здобутками міжнародного проекту, отриманих за п’ять років, – здійсненням тотальної геофізичної зйомки передмістя і встановлення його меж, поточнення та отримання нової інформації про історичну топографію Ольвії-міста, передмістя, міського некрополя. Дані геофізичної зйомки отримали підтвердження археологічними розкопками – відкрито найранішу в Ольвії фортифікацію початку 5 ст. до н.е. – рів, шириною 5 м, глибиною 2,5 м, що оперізував передмістя з зовнішньої сторони; уточнено хронологічні межі існування двох основних будівельних періодів передмістя, починаючи від останньої чверті 6 ст. до н.е.; розпочато виявлення великого сакрального комплексу в південній частині передмістя. Проект носить мультидисциплінарний характер, він включає археолозоологічні, археоботанічні дослідження, а також нумізматичні – аналіз ольвійського монетного металу на походження.
Робота проекту та отримані результати широко висвітлюються в науковій, науково-популярній літературі, обласній та центральній пресі.