2 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання на сході України загинув наш колега, археолог Андрій Филипчук.


Запрошуємо Вас до участі у щорічній науково-практичній конференції «КИЇВ І КИЯНИ», яка відбудеться 16—17 листопада 2023 року у Музеї історії міста Києва. Щорічна конференція має на меті підбити підсумки досліджень Києва за останні роки, а також задати теоретичні та методологічні рамки для подальших міських студій.


19 січня 2023 року у конференц-залі Музею історії Києва відбулася презентація спільного видання Всеукраїнської громадської організації "Спілка археологів України" та Інституту археології НАН України науково-популярної книги "Археологія України за роки Незалежності".


17—23 вересня 2023 року відбудеться конференція «World Neolithic Congress» у Санліурфі (Турція).


В Інституті археології НАН України з 16 січня по 14 лютого 2023 року оголошено конкурс на заміщення вакантних посад:

1. наукового співробітника відділу античної археології;
2. молодшого наукового співробітника науково-редакційного відділу журналу «Археологія».


У нашого колеги, талановитого археолога та ветерана російсько-української війни Олексія Крютченка лікарі виявили онкологічне захворювання. Лікування все ще триває, Олексій продовжує боротися з хворобою, а це потребує не тільки моральних та фізичних, а і матеріальних ресурсів. Процес лікування не має перериватися! Для бажаючих підтримати залишаємо реквізити:


19 січня 2023 року об 11:00 відбудеться засіданння Кваліфікаційної ради з питань видачі кваліфікаційних документів. 


12 січня 2023 року об 11:00 відбудеться засіданння Кваліфікаційної ради з питань видачі кваліфікаційних документів. 


Наказом Міністерства освіти і науки України від 23.12.2022 року № 1166 в Інституті археології НАН України створено спеціалізовану вчену раду Д 26.234.01 з присудження наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.04 «археологія» строком на три роки у складі:


25 грудня закінчила свій земний шлях Світлана Миколаївна Мазараті, яка працювала у відділі античної археології нашого Інституту у 1970–1980-і рр.


Вітаємо наших колег, співробітників Інституту археології НАН України В’ячеслава Баранова, Всеволода Івакіна, Олександру Козак та Артема Борисова з отриманням нагороди редакції журналу “Medieval archaeology” Товариства середньовічної археології (Великобританія) за найкращу публікацію 2022 року!


В галузі археології дослідження мають стосуватися напрямків археозоологія, археоботаніка, палеоекологія, палеоклімат, давні ландшафти, грунти тощо. 


21 листопада 2022 року виповнюється сто років з дня народження Михайла Петровича Кучери — нашого незабутнього колеги та вчителя.


17 листопада 2022 року об 11:00 відбудеться засіданння Кваліфікаційної ради з питань видачі кваліфікаційних документів. 

Засідання проходитиме в дистанційному режимі.