12 червня 2024 року в Інституті археології та етнології Польської академії наук у рамках виконання дослідницьких проєктів відбулися виступи співробітників нашого Інституту, присвячені вивченням матеріалів з античних центрів Північного Причорноморʼя:


Публічна лекція*, присвячена військовій справі скіфів, буде презентована в Познанському археологічному музеї.


11 вересня 2021 року традиційною осінньою науково-популярною лекцією-екскурсією – цього разу в Національному історико-етнографічному заповіднику (НІЕЗ) «Переяслав» (м. Переяслав, Київська область) – розпочався новий сезон археологічного лекторію «Про що розповідає археологія».


14 вересня в Археологічному музеї НАН України відбулася зустріч фахівців з античної археології з викладачем і студентами Інституту мовознавства і класичної філології КНУ ім. Тараса Шевченка.


16 жовтня 2020 року лекторій «Про що розповідає археологія» (керівник лекторію – с.н.с. відділу раннього залізного віку Інституту археології НАН України к.і.н. Евеліна Кравченко), помандрував до надзвичайно приємного українського містечка Вишгорода.


Відбувся перший захід нового сезону лекторію «Про що розповідає археологія» (Інститут археології НАН України).


Олена Романова, к. і. н., с. н. с. Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, виголосить доповідь «Українські та інші подорожники в Єгипті: декілька історичних есеїв про єгиптоманію та єгиптологію ХІХ — початку ХХ століття».


11 лютого 2020 р. у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулася відкрита лекція з історії та археології ранніх слов’ян «…болота та ліси заміняють їм міста», яку прочитав кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту археології НАН України Ярослав Володарець-Урбанович.


Разом із Вірою Павловою, повідним бібліотекарем Наукової бібліотеки Інституту археології НАН України, говоритимемо про те, як відзначили 100‑річчя Інституту археології та як могли б відзначити цей ювілей.


Перша з низки запланованих зустрічей, об'єднаних назвою "Археологічна історія" у рамках роботи виставкового науково-освітнього проекту «[Не]відома українська археологія», відбулася 4 січня 2020 р.


Секція археології і давнього мистецтва ІСОМ України, Інститут археології НАН України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків запрошують Вас взяти участь у зустрічі науково-методичного семінару з історії гуманітаристики в Україні.