20 липня 2017 року розпочала роботи Комарівська міжнародна українсько-німецька археологічна експедиція.
Основним завданням археологічних розкопок цього року є продовження польових досліджень археологічного комплексу, до якого входять: поселення, пов‘язаний з ним могильник та виробничий центр зі склоробною майстернею, яка є єдиною на території варварської Європи доби пізнього римського часу (3-4 ст.н.е.).
Проект з вивчення цієї унікальної археологічної пам’ятки пізньоримського часу біля с. Комарів (Чернівецької обл.) було розпочато у 2012 р. зусиллями відділу археології ранніх слов’ян (О.В. Петраускас) та НДЦ „Рятівна археологічна служба України” Інституту археології НАН України (Т.Р. Милян).
З 2013 р. проект став міжнародним завдяки участі організацій і колег з Німеччини (Х.-Й. Карлсен, М. Хегевиш) та Польщі (М. Дашкевич). У 2017 р. було підписано договір про співробітництво між Інститутом археології НАН України та кафедрою пра- та ранньої історії Інституту старожитностей ім. Генріха Шлімана університету Ростока (Німеччина).
За неповний тиждень розкопок на могильнику та поселенні вже вдалося виявити верхні контури заповнень археологічних об’єктів. Один з них належить похованню дитини під кам’яним закладом.
Отримані і перші знахідки – частини глиняних та скляних посудин, римські монети, шпора тощо. Сподіваємося, що „покровитель” археологів Зелений))) у цьому польовому сезоні буде прихильним до нашої експедиції зокрема та всіх українських колег загалом, і щедро поділиться своїми скарбами та таємницями.
У цьогорічній роботі експедиції беруть участь співробітники відділу археології ранніх слов’ян: Оксана Гопкало, Мар‘яна Авраменко, Олена Деревянко; Національного музею України – Сергій Діденко; Луцького краєзнавчого музею: Михайло Вашета та Тарас Верба; студенти історичного факультету НПУ ім. М.П. Драгоманов (керівник практики Руслан Шишкін).
Запланована також участь в роботі експедиції інших колег з Києва, Тернополя, Львова, Харкова, Ростока та Берліну.
Детальніше про проект: http://komariv.in.ua/