Розкопки стародавньої гідротехнічної споруди було розпочато в 2013 р. За цей час проведено археологічні дослідження заповнення котловану верхньої частини колодязя, утвореного після верхньої та внутрішнього заповнення нижної частини дерев’яних конструкцій (в межах збереженої частини).
У польовому сезоні 2018 року було повністю досліджено нижню частину внутрішнього заповнення зрубу стародавнього колодязя. Внутрішнє заповнення досліджено на глибину близько 11 м від сучасної денної поверхні.
У результаті проведених робіт встановлено складну багаточасну конструкцію стародавнього колодязя, яка складалася із п’яти окремих зрубів та додаткових пристосувань, для забезпечення якісного та безперебійного постачання води.
З метою створення безпеки підземних досліджень (загроза обвалення верхніх шарів земляного котловану при загальній глибині 11 м має досить високий рівень) було проведено натурне відтворення найбільш верхнього зрубу колодязя до рівня сучасної денної поверхні із максимальним дотриманням до техніки, технології виконання та матеріалів для виготовлення.
У результаті проведених робіт встановлено, що знахідки, виявлені в нижній частині колодязя і безпосередньо на його дні, датуються ІХ-Х ст. і можуть слугувати датою припинення існування стародавньої гідротехнічної споруди. Важливим результатом також можна вважати спостереження за доцільністю багаточасної конструкції, зроблене в процесі дослідження стародавнього колодязя та під час його часткового відтворення. У вітчизняній та закордонній літературі немає однозначного пояснення використання декількох рівновеликих зрубів у середньовічних колодязях Східної Європи. Найпоширенішими є припущення, щодо необхідності забезпечення фільтрації води та особливостями специфічного прийому проходження піщаних нашарувань насичених водою (пливунів) під час спорудження колодязя.
В результаті проведених розкопок та робіт з експериментального відтворення древлянського колодязя в м. Олевськ підготовлена та достатньо обґрунтована нова робоча гіпотеза, згідно якої багаточасність середньовічних колодязів пояснюється необхідністю забезпечення технічної можливості проходження верхніх нашарувань грунту та безпечного виконання земляних робіт в нижній частині колодязя.
3D-модель реконструкції колодязя можна подивитися тут https://www.youtube.com/watch?v=XUZFF_B5qNY&feature=youtu.be