Наприкінці 2024 року між Інститутом археології НАН України Міжнародним альянсом із захисту спадщини в зонах конфлікту — ALIPH та ГО «Центр дослідження та збереження культурної спадщини», була підписана чергова угода про надання гранту на екстрену допомогу. Керівництвом Інституту археології було проведено опитування співробітників сектору «Наукові фонди» відділу «Археологічний музей» з метою з’ясування нагальних потреб, необхідних для повноцінної роботи сектору. Після цих консультацій було подано заявку та отримано допомогу, що складається з наступних найменувань:

Світлодіодні панелі з акумуляторами. Світлодіодні панелі будуть встановлені у робочих кімнатах Наукових фондів та коридорах з метою забезпечення роботи співробітників у випадку екстрених відключень електроенергії (панелі працюють від мережі (220 В), а у випадку відключення автоматично перемикаються у режим роботи від акумулятора).

Зарядна станція універсальна EcoFlow. Зарядна станція буде встановлена у приміщенні спеціалізованого сховища Наукових фондів ІА НАН України. За допомогою неї буде відбуватись забезпечення живленням офісної техніки (комп’ютер, принтер), а також блоку сигналізації та інших спеціалізованих приладів.

Стелажі трьох типів. Стелажі призначені для розширення площ зберігання різночасових археологічних знахідок на обох поверхах фондосховища (розділи ІІ (колекції первісної доби»), ІІІ (колекції доби Античності та Раннього залізного часу), IV (колекції доби Середньовіччя та Нового часу), V (колекції новобудовних експедицій), VI (колекції археологічних розвідок).

Шафи архівні канцелярські. Шафи будуть використані для зберігання знахідок, які мають виключну наукову цінність або можуть експонуватись на спеціалізованих та науково-популярних виставках / заходах (встановлені у розділі ІІ (колекції первісної доби), та розділ IV (колекції доби Середньовіччя та Нового часу).

Мобільні кондиціонери. Необхідність придбання цих пристроїв пояснюється особливістю конструкції будівлі фондосховища (металевий ангар із найпростішою конструкціє стін, з мінімальним утепленням) та досить складними умовами роботи як взимку (температура у робочих кімнат може коливатись від 8 до 16 С), так і влітку (температура може сягати 30-35 С). Їх встановлення дозволить забезпечити нормальні умови праці влітку, коли температура повітря сягає 25 С та вище. В зимовий період обігрів робочих кімната забезпечується інфрачервоними обігрівачами, отриманими за попереднім грантом.

Інститут археології НАН України вдячний Міжнародному альянсу із захисту спадщини в зонах конфлікту та ГО «Центр дослідження та збереження культурної спадщини» за надану допомогу! Ми сподіваємось на подальшу плідну співпрацю у справі збереження археологічної спадщини України!

Учений секретар ІА НАН України к. і. н. С. А. Теліженко

 

ALIPH 2 5  ALIPH 2 6 

 Світлодіодні панелі

 Стелажі після вивантаження

 ALIPH 2 3  ALIPH 2 4

 Зарядна станція універсальна EcoFlow

 Мобільний кондиціонер

 ALIPH 2 1  ALIPH 2 2

 Шафа архівна на другому поверсі фондосховища

Шафа архівна на першому поверсі фондосховища