2 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання на сході України загинув наш колега, археолог Андрій Филипчук.

Народився Андрій Филипчук 25 вересня 1989 року у Львові в родині відомого українського археолога Михайла Филипчука. У 2006—2011 роках навчався на історичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка, у 2011—2014 роках — в аспірантурі при кафедрі археології та спеціальних галузей історичної науки.

З юних років Андрій Филипчук був закоханий в археологію, тому поринув у вивчення минувшини нашого краю. Разом із батьком проводив дослідження слов’янських пам’яток Українського Прикарпаття. Після створення у 2015 році історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ" обійняв у ньому посаду заступника директора з наукової роботи, провадив активну дослідницьку роботу — керував археологічними експедиціями, публікував та редагував збірники наукових праць, статті та монографії, докладав значних зусиль для популяризації середньовічної історико-археологічної спадщини України.

У планах були нові студії, захист дисертаційного дослідження. Однак трапилося 24 лютого 2022 року. Андрій став на захист нашої Батьківщини зі зброєю в руках, перебував у найгарячіших точках, мужньо виконував свій обов’язок, бо, як сам вважав: «За кого ми воюємо: за СІМ’Ю, за РІДНИХ, за ДІМ, за УКРАЇНУ».

Співчуття рідним, близьким та колегам полеглого Героя, вічна пам'ять та вічна слава Герою та Захиснику України.

В Андрія залишилася дружина Галина Филипчук з сином Артуром та сестра Христина. Для усіх, хто б хотів долучитися до підтримки родини Героя, надаємо реквізити картки Галини Филипчук: 4402 7115 8971 6651.

 

Інформація з ФБ історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка