В мережі оприлюднено для відкритого некомерційного доступу видання українських археологів "Скарб монет зі Старого Подолу".
Монографія наукового співробітника відділу археології Києва Володимира Гнери та Андрія Оленича опублікована в 2024 році. Вона присвячена монетному скарбу виявленому під час археологічних науково-рятівних досліджень Архітектурно-археологічної експедиції Інституту археології НАН України в 2018 р. на київському Подолі в підвалі зруйнованого житлового флігеля ХІХ—ХХ ст. На ділянці досліджено горизонти культурних нашарувань різних часів, у тому числі — давньоруського.Скарб датується ХІХ — початком ХХ ст., Це одтин з небагатьох монетних скарбів, який вдалося дослідити в початковому контексті. Скарб містив срібні монети, викарбувані в період з 1817 по 1915 р. Він є яскравим відображенням епохи та чудовою ілюстрацією грошового обігу другої половини ХІХ ст. Разом з тим скарб може бути джерелом додаткової інформації про побут жителів київського Подолу в індустріальну добу. Цій непересічній знахідці присвячено монографію "Скарб монет зі старого Подолу".
Видання було презентоване на Першій нумізматичній конференції «Money & Banking: гроші та банки в історії Європи». організованій Національним банком України у вересні 2024 року. Очікуємо на відгуки та рецензії.
Монографію "Скарб монет зі Старого Подолу" можна завантажити за посиланням.
Н. с. відділу давньоруської та середньовічної археології к. і. н. А. В. Борисов