«Антропологія» — щорічник Кабінету антропології та етнології імені Ф. Вовка при ВУАН — одного із попередників Інституту археології НАН України: 1933 року за постановою ІІ Відділу ВУАН Кабінет антропології увійшов до новоствореної Секції історії матеріальної культури, пізніше — Інституту історії матеріальної культури.

Щорічник видавався в Києві протягом 1928–1930 років; вийшло з друку 4 випуски. Обсяг випусків щорічника близько 250 сторінок. Мова видання — українська, публікації супроводжуються резюме французькою мовою. Видання виходило за редакцією А. Носова (Носіва) та М. Рудинського. 

Крім матеріалів з антропології, в часописі публікувались статті про польові дослідження археологічних пам'яток доби каменю, здійснені співробітниками Кабінету та інших археологічних установ України. Також щорічник містив публікації про підсумки вивчення палеоліту та неоліту в Україні за перше десятиріччя Радянської влади; звіти про діяльність Кабінету антропології та етнології імені Ф. Вовка та деяких інших установ антропологічного профілю, матеріали до бібліографії передісторії (доби каменю) України, огляди літератури з антропології, матеріали до біографії Ф. Вовка, тощо.