«Краткие сообщения Института археологии» (КСИА АН УССР) — третє серійне видання, засноване Інститутом археології АН УРСР в перші повоєнні роки. Головним завданням цього друкованого органу було коротко і швидко відгукуватися на основні археологічні відкриття та дослідження, що сприяло б їх якнайшвидшому впровадженню в науковий обіг, педагогічну практику, музейну експозицію.

Також видання повинне було задовольнити потребу в освітленні роботи історичних і краєзнавчих музеїв, кафедр університетів і педінститутів.

Випуск цього видання було розпочато в 1952 році. У період з 1952 по 1962 роки було опубліковано 12 випусків серії. Відповідальними редакторами видання були академік П. Єфименко (1952–1955 рр, 1–4 вип.) та доктор історичних наук С. Бібіков (1955–1962, 5–12 вип.).

Мова видання російська. Резюме на інших мовах відсутні. Нумерація випусків суцільна, цифри арабські (1–12). Обсяг різних випусків видання суттєво різниться — від 90 до 197 сторінок.

Структура видання протягом випусків варіюється. Присутні такі розділи: «Археологічні дослідження на новобудовах / на території УРСР / польові дослідження», «Доповіді і повідомлення», «Дослідження і публікації / статті та публікації,», «Життя наукових установ і музеїв», «Хроніка», «Дискусії» , «Повідомлення і замітки», «Критика і бібліографія», «Рецензії».

У двох випусках розміщені матеріали VI та VIІ Наукових конференцій Інституту археології АН УРСР (випуски 2 та 4 відповідно).

 

З випусками збірника в електронному форматі можна ознайомитись на сайті «Спілки археологів України».