Інтерв’ю кандидата історичних наук, н.с. відділу археології Криму та Північно-Західного Причорномор'я Сергія Теліженка радіостанції "UA: Українське радіо «Культура»".


Київські археологи б’ють на сполох, бо можуть втратити свою дослідницьку базу. Причина – непідйомна ціна за оренду, що виставив департамент комунальної власності міста Києва.


14 вересня 2020 року на подвір'ї Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася презентація франкомовного варіанту дитячої книжки «Les aventures de la petite fille Uda et du jeune mammouth Mo». 


До Дня археолога на подкасті Громадського радіо з'явилось інтерв'ю з д. і. н., професором, завідувачем відділу археології кам'яного віку Л. Л. Залізняком.


Чи відомо вам, що найважливішими серед технічних досягнень людського суспільства доби мезоліту стали винайдення лука і стріли?


Співробітники Інституту археології беруть активну участь у популяризації наукового знання. Нещодавно було записано дві радіо-передачі на тему історичної антропології. 


Днями вийшла розлога стаття про дослідження на території Національного заповідника "Ольвія".
Це перша в серії публікацій, які роблять регіональні кореспонденти УКРІНФОРМ, відвідуючи археологічні експедиції.


Міністерство культури Росії готує правки до наказу, який обмежує забудову історичної частини Севастополя. Коментарі щодо небезпеки для історичної частини Севастополя та Херсонеса ресурсу "Крим. Реалії" надала старший науковий співробітник Інституту археології, к. і. н. Евеліна Кравченко.


29 травня 2018 року вийшла передача "Історія з м'ясом" за участю с. н. с. Інституту археології НАН України, к. і. н. Евеліни Кравченко. В передачі йшлося, зокрема, про археологію, охорону пам'яток, історичну спадщину Криму.

Відео на You-tube за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=rKcM31rPJlo&feature=youtu.be


Російські вчені звітують про історичні пам'ятки, знайдені під час будівництва траси Таврида. Чи законні їхні розкопки в анексованому Криму? 


Про археологію як науку, її методи, значення, основні здобутки української археології а також про проблеми та перспективи археологічних досліджень в Україні в інтерв'ю директора Інституту археології НАН України, чл.-кореспондента НАН України Віктора Чабая в програмі "Наука XXI" на телеканалі "Рада".

https://www.youtube.com/watch?v=8SrCRI4f3Rk


Старший науковий співробітник Інституту археології, к.і.н. Евеліна Кравченко висловила в ЗМІ свою думку відносно ситуації навколо виставки "Крим — золотий острів у Чорному морі" та проблем із поверненням експонатів українських музеїв до України.


Старший науковий співробітник Інституту археології, к.і.н. Евеліна Кравченко висловила в ЗМІ свою думку відносно виставки "Скіфські воїни давнього Сибіру", що відбувається зараз у Британському музеї у Лондоні.


На замовлення сайту Британської бібліотеки (British Library) д.і.н. О. В. Симоненко написав блог про скіфів та найвидатніші археологічні знахідки із скіфських курганів на території України.


К.і.н., ст.н.с. відділу археології раннього залізного віку Евеліна Кравченко розповіла про руйнування пам'яток в Криму журналістці "Голосу України" Світлані Чорній. Стаття "В окупованому Криму археологічні об’єкти руйнують десятками" на сайті "Голосу України".


2 вересня 2017 року на сайті видання "Укрінформ" опубліковано інтерв'ю із заступником директора Інституту археології НАНУ, член-кореспондентом НАНУ, доктором історичних наук, головою "Спілки археологів України" Глібом Юрійовичем Івакіним. Говорили на актуальну тему приватних колекцій та т.зв. "чорної археології".


«Крим – це одна величезна археологічна пам’ятка. Звісно, речі, як викопуються й вивозяться звідти, варто буде повертати. Але першочергове завдання – це вивчення правдивої історії Криму», – говорить кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу археології раннього залізного віку Е.Кравченко.