Віра Іванівна Мокренко 

 

Художник-реставратор

Відділ Наукові фонди
пр-т Володимира Івасюка, 12
Київ - 04210

11-й поверх, кімната 1111

Тел.: +380 (44) 418 27 75 (канцелярія)
Факс: +380 (44) 418 33 06 

E-mail: 

Mokrenko sm 

Профіль

Наукові інтереси:
Особливості польової та лабораторної(музейної) консервації та реставрації археологічних предметів. Техніки виготовлення і декорування. Методики очистки, розкриття поверхонь, укріплення та консервація експонатів. Особлива увага приділяється науковій реставрації виробів з таких матеріалів, як кераміка та метал.

Розробка індивідуальних комплексів заходів, спрямованих на досягнення оптимальних умов тривалого збереження пам'яток матеріальної культури, що дає можливість в подальшому дослідити його нові, невідомі раніше властивості. Робота у сфері сучасної музейної реставрація, що передбачає, як правило, тільки консервацію, а втручання в предмет застосовується тільки у випадках крайньої необхідності, наприклад, при очевидних ознаках оборотних процесів руйнування, з використанням досліджених сучасних технологій, методик та матеріалів.

Поточні дослідження й проекти:
«Колекції Наукових фондів Інституту археології НАН України як історичне джерелояк історичне джерело», розділ «Консервація та реставрація археологічних предметів з колекцій ІА НАНУ»

Освіта:
2014-2018 — Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, спеціалізація реставрація творів мистецтва, диплом бакалавра за спеціальністю «художник-реставратор скульптури та творів декоративно-ужиткового мистецтва»
2009-2014 — Київський індустріальний коледж, спеціалізація художня кераміка, диплом спеціаліста «художник-кераміст»